Rahvakultuuriarmastus tõi kaks käsitööühendust Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi. Tänaseks päevaks on MTÜ TuleLoo ja MTÜ Hestia TRAKS-i liikmed. Koos oleme osalenud mitmetes projektides. Meie koostöö on kasvanud millekski enamaks kui lihtsalt koostegemiseks – me sütitame üksteist, innustume üksteise töödest ja ootame uusi koostöövõimalusi. Kõik selle võtab kokku sõna - SÜNERGIA! 

Näitusega, mil nimeks SÜNERGIA, astume me vaataja ette, et jagada oma maailmatunnetust läbi loomingu. MTÜ TuleLoo esitleb Tallinnas Rahvakunstigaleriis eksponeeritud käsitööd, MTÜ Hestia näitab kauneid niplispitse. Lisaks saavad huvilised tutvuda tikkimise, niplamise, kirivöö kudumise ja kaaruspaela tegemise töövõtetega. Kõiki tutvustatavaid  käsitöötehnikaid on võimalik kasutada ka rahvarõivaste valmistamisel. Lisaks on võimalus  õppida valmistama kauneid paberkaarte.      Loodame, et meie pakutav silmailu meeldib vaatajale ja puudutab südameid. Ehk isegi innustab... 
  Imelisi hetki kõigile „SÜNERGIA” võtmes! 
  Näitus Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi ruumides, Pepleri 27 suures saalis on avatud  31.oktoobril 13-18  1. novembril 11-16  2. novembril 11-16
Huvilistel on võimalus soodsalt soetada raamat Vana-Tartumaa rahvarõivas
  Käsitöötehnikate õpitoad/tutvustused:
31. okt 13.00-15.30 tikkimine 
            15.30-18.00 kaaruspaela tegemine
1. nov 11.00-13.30 kirivöö kudumine
            13.30-16.00 niplamine  2. nov 11.00-13.30 kaaruspaela tegemine  13.30-16.00 paberkaartide valmistamine (materjal tasuline) 
  Näituse raames läbiviidavad õpitoad on mõeldud erinevate käsitöötehnikate tutvustamiseks. Piiratud ajaga õpitubades või esitlusi vaadates  kõiki käsitöötehnikaid selgeks ei saa. Anname võimaluse hoida käes niplispulke, proovida mõnd  lihtsamat töövõtet, käsitleda  kirivöömõõka. Kaaruspaela valmistamine on ainus tehnika, mille näituseaegsetes õpitubades/esitlustel selgeks võib saada.  Loodame, et tekitame osalejates soovi eelpoolmainitud käsitöökoolitusi täismahus läbida. 
Oleme rõõmsad, kui suudame käsitöönäituse külastajates  tekitada huvi vanade käsitöötehnikate vastu. Ka kaartide valmistamine on väga vana tehnika, mida tänapäevaste masinate ja abivahenditega võrratult lihtsam valmistada on. Tulge ja katsetage, olete oodatud! 
  Lugupidamisega, 
MTÜ TuleLoo - http://tuleloo.edicypages.com/
MTÜ Hestia - http://www.hestia.edicypages.com/  Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts - http://www.traks.ee/ 

  Lisainfo: tel 56661171  Näitust toetab Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.